Ruokailu- ja siivouspalvelut

Ruokapalvelupäällikkö
Merja Heikkinen
p. 044 571 0254
merja.h.heikkinen@suomussalmi.fi

Siivouspalvelu

Hyvin siivotulla tiloilla saadaan pidennettyä rakennusten käyttöikää sekä parannettua henkilöstön ja tilojen käyttäjien viihtyisyyttä. Siivouksella luodaan tiloihin viihtyvyyttä, hygieenisyyttä, edustavuutta ja turvallisuutta. Tavoitteena on taloudellinen ja tarkoituksen mukainen puhtaustaso erityyppisissä siivottavissa tiloissa. Kehitämme jatkuvasti palveluamme asiakaslähtöisesti. Siivouksessa panostamme ympäristöystävällisyyteen. Siivousvälineiden ja – menetelmien kehittymisen myötä pystymme merkittävästi vähentämään veden ja puhdistusaineiden käyttöä päivittäisessä siivoustyössä.

Virastotalo

Kauppakatu 20

Ohjaaja
Pirjo Heikkinen
p. 044 777 3144
pirjo.he.heikkinen@suomussalmi.fi

Eini Kyllönen
p. 044 777 3178

Karhulanvaaran koulu

Stålberginkuja 2
Leila Saastamoinen
p. 044 777 3130
leila.saastamoinen@suomussalmi.fi

Eila Hulkkonen
eila.hulkkonen@suomussalmi.fi

Ruukinkankaan koulu + kontit
luokat 1-6

Ervinkatu 1

Janice Pereira-Poijula

Puh. 044 777 3172

janice.Pereira-Poijula@suomussalmi.fi

Anne Holappa

anne.holappa@suomussalmi.fi

Ruukinkankaan koulu + kontit
luokat 7-9

Ruukinkatu 5

Eeva Romppainen
p. 044 777 3129
eeva.romppainen@suomussalmi.fi

Päivi Heikkinen
p. 044 777 3236
paivi.heikkinen@suomussalmi.fi

Lukio

Kaisa Moilanen
p. 044 777 3194
kaisa.li.moilanen@suomussalmi.fi

Pitämän esikoulu

Seija Härkönen
p. 777 3104
seija.harkonen@suomussalmi.fi

Taivalkehto päiväkoti

Jäniksenpolku 1

Riitta Himanen
p. 044 777 3373
riitta.himanen@suomussalmi.fi

Kao/Siikaranta/Jalonniemitalo

p. 044 777 3172

Vuokratalot, palolaitos

Irja Mikkonen
p. 044 777 3133
irja.mikkonen@suomussalmi.fi

Kylpylä

Jalonkatu 1

Teija Karvonen
p. 044 777 3208
teija.karvonen@suomussalmi.fi

Satu Moilanen

satu.moilanen@suomussalmi.fi

Maarit Huttu

maarit.huttu@suomussalmi.fi

Liikuntahalli, ruukin huoltorakennus

Urheilukatu 5

Tiina Heikkinen
p. 044 777 3145
tiina.heikkinen@suomussalmi.fi

Kirjasto

Kiannonkatu 31

Virpi Moilanen
p. 044 777 3201

Alvari, Särkkä 1 ja 3, vanha virastotalo

Anitta Huotari
Puh. 044 777 3173
anitta.huotari@suomussalmi.fi

Perhekeskus

Välskärinkuja 1

Anne Moilanen
p. 044 777 3197
anne.moilanen@suomussalmi.fi

Ruokailu- ja siivouspalvelut

Ruokapalvelupäällikkö
Merja Heikkinen
p. 044 571 0254
merja.h.heikkinen@suomussalmi.fi