Henkilöstön yhteystiedot

Osasto Titteli Sukunimi Etunimi Toimipiste GSM Sähköpostiosoite
Kunnanhallitus Kunnanhallituksen PJ Moilanen Pentti Suomussalmen kunta 0447773070
Kunnanhallitus Kunnanjohtaja Heikkinen Erno Kunnantalo 0447773344 erno.heikkinen@suomussalmi.fi
Elinvoimapalvelut Elinvoimajohtaja Maaninka Jonne Kunnantalo 0406884480 jonne.maaninka@suomussalmi.fi
Elinvoimapalvelut Työnohjaaja Härkönen Esa Miilu 0447773136 esa.harkonen@suomussalmi.fi
Elinvoimapalvelut Elinvoimakoordinaattori Komulainen Anu Kunnantalo 0447773171 anu.komulainen@suomussalmi.fi
Elinvoimapalvelut Projektipäällikkö, Kyläluotsi-hanke Kyllönen Marjut Kunnantalo 0447773107 marjut.kyllonen@suomussalmi.fi
Elinvoimapalvelut Työpalvelukeskuksen johtaja Korja-Schepel Päivi Miilu 0447773126 päivi.korja-schepel@suomussalmi.fi
Elinvoimapalvelut Työnohjaaja Kovalainen Mika Miilu 0447773128 mika.kovalainen@suomussalmi.fi
Elinvoimapalvelut Ohjaaja Talentti Moilanen Satu Miilu 0447773159 satu.moilanen@suomussalmi.fi
Elinvoimapalvelut Työnohjaaja Niemelä Jessica Miilu 0447773127 jessica.niemela@suomussalmi.fi
Elinvoimapalvelut Projektipäällikkö Talentti Saastamoinen Minna Miilu 0447773149 minna.saastamoinen@suomussalmi.fi
Elinvoimapalvelut Palveluohjaaja Talentti Seppänen Kaija Miilu 0447773156 kaija.a.seppanen@suomussalmi.fi
Elinvoimapalvelut Miilu, metalliosasto Työpalvekukeskus Metalliosasto Miilu 0447773137
Elinvoimapalvelut Miilu, kierrätys Työpalvelukeskus Kierrätys Miilu 0447773152
Elinvoimapalvelut Miilu, ohjaaja Työpalvelukeskus Ohjaaja Miilu 0447773341
Matkailupalvelut Matkailuneuvoja Järvinen Anna-Leena Matkailutoimisto 0447773141 anna-leena.jarvinen@suomussalmi.fi
Matkailupalvelut Matkailupäällikkö Laukkanen Aija Matkailutoimisto 0447773170 aija.laukkanen@suomussalmi.fi
Matkailupalvelut Matkailutoimisto Matkailutoimisto Matkailutoimisto 0447773250 visit@suomussalmi.fi
Matkailupalvelut Matkailutoimisto Vesterlund Mari Matkailutoimisto 0447773142
Hallintopalvelut Keskusarkistonhoitaja Häkkinen Tiina Kunnantalo 0447773003 tiina.hakkinen@suomussalmi.fi
Hallintopalvelut Pakolaisohjaaja Junttila Elena Kunnantalo 0407773234 elena.junttila@suomussalmi.fi
Hallintopalvelut ICT-sihteeri Kinnunen Heli Kunnantalo 0447773161 heli.kinnunen@suomussalmi.fi
Hallintopalvelut Talouspäällikkö Kovalainen Sirpa Kunnantalo 0447773375 sirpa.kovalainen@suomussalmi.fi
Hallintopalvelut Toimistosihteeri Kyllönen Maija Kunnantalo 0447773125 maija.kyllonen@suomussalmi.fi
Hallintopalvelut Viestintäsuunnittelija Leskinen Tuula Kunnantalo 0447773176 tuula.leskinen@suomussalmi.fi
Hallintopalvelut Palvelusihteeri Mäkeläinen Pirjo Kunnantalo 0447773001 pirjo.makelainen@suomussalmi.fi
Hallintopalvelut Hallintojohtaja Niemelä Anniina Kunnantalo 0445889330 anniina.niemela@suomussalmi.fi
Hallintopalvelut Hallintosihteeri Tolonen Anna Kunnantalo 0447773342 anna.tolonen@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Lukion OPO Heikkinen Leena Lukio 0447970806 leena.heikkinen@edu.suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Varhaiskasvatuksen johtaja Heikkinen Jaana Pitämän päiväkoti 0445684321 jaana.o.heikkinen@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Perhepäivähoitaja Heikkinen Kirsi Pitämän päiväkoti 0447773307
Sivistyspalvelut Erityislastentarhaopettaja Heikkinen Tarja Päiväkoti Taivalkehto 0447773139 tarja.heikkinen@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Nuorisotyöntekijä, joustava perusopetus Heikkinen Mikko Ruukinkankaan koulu 0447773246 mikko.heikkinen@edu.suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Opintosihteeri Honkanen Riitta Kunnantalo 0447773157 riitta.honkanen@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Perusopetuksen palvelusihteeri Hoppendorff Niina Kunnantalo 0447773180 niina.hoppendorff@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Oppilaanohjauksen lehtori Huttu Ulla Ruukinkankaan koulu 0447773220 ulla.huttu@edu.suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Perhepäivähoitaja Härkönen Seija Pitämän päiväkoti 0447773318 seija.härkönen@edu.suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut tuntiopettaja(päätoiminen) Juntunen Mari Ruukinkankaan koulu 0447773267 mari.juntunen@edu.suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Kuraattori Juttula Sanna Lukio 0447970982 sanna.juttula@edu.suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Nuorisosihteeri Järvenpää Eija Nuorisotila 0445488949 eija.jarvenpaa@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Uinninohjaaja Kaltio Tiina Kylpylä Kiannon Kuohut 0447773168 tiina.kaltio@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Päiväkoti taivalkehto päiväkotiryhmä Kanervat Päiväkoti Taivalkehto Päiväkoti Taivalkehto 0447773151
Sivistyspalvelut Päiväkoti taivalkehto päiväkotiryhmä Karhulanvaara Päiväkoti Taivalkehto Päiväkoti Taivalkehto 0447773188
Sivistyspalvelut Aamu ja iltapäivätoim. Karhulanvaara Karhulanvaara Aamu ja iltapäivätoiminta Karhulanvaaran koulu 0447773122
Sivistyspalvelut Kirjastotoimenjohtaja Karjalainen Anette Pääkirjasto 0445811488 anette.karjalainen@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Erityislastentarhaopettaja Kauppinen Liisa Päiväkoti Taivalkehto 0447773226 liisa.kauppinen@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Luokanopettaja, Karhulanvaaran koulunjohtaja Kemppainen Pekka Karhulanvaaran koulu 0447773257 pekka.kemppainen@edu.suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Nuoriso-ohjaaja Keränen Janne Työpaja Hanslankarit 0447773183 janna.keranen@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Kulttuurituottaja Kinnunen Joni Kunnantalo 0445119871 joni.kinnunen@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Työpajan ohjaaja Kuosmanen Matti Hanslankarit 0447773035 matti.kuosmanen@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Kylpylä uinninohjaus Kylpylä Uinninohjaajat Kylpylä Kiannon Kuohut 0447773134
Sivistyspalvelut Kylpylän asiakaspalvelu Kylpylä Kiannon Kuohut Kylpylä Kiannon Kuohut 0447773185 kylpyla@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Etsivä nuorisotyöntekijä Kähkönen Jami Hanslankarit 0447773078 jami.kahkonen@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Päiväkoti taivalkehto päiväkotiryhmä Leppikset Päiväkoti Taivalkehto Päiväkoti Taivalkehto 0447773190
Sivistyspalvelut Etsivä nuorisotyöntekijä Manninen Enni Hanslankarit 0447773087 enni.manninen@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Peruskoulun lehtori Manninen Heli Ruukinkankaan koulu 0447773050 heli.manninen@edu.suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Lukion toimistosihteeri Matero Raija Lukio 0445616631 raija.matero@edu.suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut ict-tukihenkilö Matero Teemu Ruukinkankaan koulu 0447773329 teemu.matero@edu.suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Sivistysjohtaja Mikkonen Sirpa Kunnantalo 0445234020 sirpa.m.mikkonen@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut ict-suunnittelija Moilanen Risto Lukio 0447773111 risto.moilanen@edu.suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Koulusihteeri Moilanen Titta Ruukinkankaan koulu 0447773329 titta.moilanen@edu.suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Museon kesätyöntekijä Museo Kotiseutumuseo 0447773184
Sivistyspalvelut Toimistosihteeri, sivpa Mäkeläinen Irene Kunnantalo 0447773223 irene.makelainen@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Liikuntasihteeri Piikivi Hannastiina Kylpylä Kiannon Kuohut 0445859700 hannastiina.piikivi@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Päiväkoti taivalkehto päiväkotiryhmä Niittyvillat Päiväkoti Taivalkehto Päiväkoti Taivalkehto 0447773317
Sivistyspalvelut Kirjaston palvelutiski Palvelutiski Kirjasto Pääkirjasto 0447773227 paakirjasto@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Perhepäivähoitaja Partanen Maarit Pitämän päiväkoti 0447773313
Sivistyspalvelut Kansalaisopiston rehtori, Kianta-opisto Peitsaho Tarja Kunnantalo 0447753148 tarja.peitsaho@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Lukion rehtori Pohjanoja-Kela Julia Lukio 0445710264 julia.pohjanoja-kela@edu.suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Vahtimestari Pyykkönen Ari Ruukinkankaan koulu 0440563209 ari.pyykkonen@edu.suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Kuraattori Pöllänen Tanja Ruukinkankaan koulu 0447773056 tanja.pollanen@edu.suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Kirjastoauto Riika Riika Kirjastoauto Kirjastoauto 0440284441 kaarlo.moilanen@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Ruhtinansalmi, Päiväkoti Ruhtinansalmi Päiväkoti Taivalkehto Pitämän päiväkoti 0447773319
Sivistyspalvelut Taivalkehto, Esikoulu Ruukinkankaan Eskarit Päiväkoti Taivalkehto Päiväkoti Taivalkehto 0447773266 terttu.anttonen@edu.suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Esiopetus aamupäivä iltapäivä, Ruukki Ruukinkoulu Esiopetus aamupäivä iltapäivätoiminta Ruukinkankaan koulu 0447773240
Sivistyspalvelut Esiopetus Ruukki Ruukinkoulu Esiopetus Ruukinkankaan koulu 0447773251
Sivistyspalvelut Yksilövalmentaja (nuorten työpaja) Rytkönen Pertti Työpaja Hanslankarit 0447773193 pertti.rytkonen@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Työsuojeluvaltuutettu Seppänen Merja-Liisa Kylpylä Kiannon Kuohut 0447773205 merja-liisa.seppanen@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Päiväkoti taivalkehto päiväkotiryhmä Tao Tao Päiväkoti Taivalkehto Päiväkoti Taivalkehto 0447773191
Sivistyspalvelut Palvelusihteeri Tarja Kela Kunnantalo 0447773212 tarja.kela@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Päiväkoti taivalkehto päiväkotiryhmä Tiitiäiset Päiväkoti Taivalkehto Päiväkoti Taivalkehto 0447773308
Sivistyspalvelut Peruskoulun apulaisrehtori Tolonen Jussi Ruukinkankaan koulu 0447773051 jussi.tolonen@edu.suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Työpajan ohjaaja Wegelius-Rantaeskola Virpi Työpaja Hanslankarit 0447773068 virpi.wegelius-rantaeskola@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Varhaiskasvatuksen apulaisjohtaja Vikholm Birgitta Päiväkoti Taivalkehto 0447773189 birgitta.vikholm@suomussalmi.fi
Sivistyspalvelut Päiväkoti taivalkehto päiväkotiryhmä Villimarjat Päiväkoti Taivalkehto Päiväkoti Taivalkehto 0447773150
Rakennus- ja ympäristövalvonta Rakennustarkastaja Kinnunen Asko Kunnantalo 0447773121
Rakennus- ja ympäristövalvonta Ympäristötarkastaja Korhonen Jukka Kunnantalo 0440384341
Rakennus- ja ympäristövalvonta Lupasihteeri Laurila Tilda Kunnantalo 0447773371
Ruoka- ja siivouspalvelut Ruokapalvelupäällikkö Heikkinen Merja Kunnantalo 0445710254
Ruoka- ja siivouspalvelut siivooja-ohjaaja Heikkinen Pirjo Helena Kunnantalo 0447773144
Ruoka- ja siivouspalvelut ruokapalveluohjaaja Härkönen Pirkko Siikarannan tuotantokeittiö 0447773004
Ruoka- ja siivouspalvelut ruokapalveluvastaava Seppänen Jaana Ruukinkankaan koulun keittiö 0447773113
Tekninen hallinto Palvelusihteeri Heikkinen Pirjo Anneli Kunnantalo 0447773367
Tekninen hallinto Tekninen sihteeri Huotari Maija-Liisa Kunnantalo 0447773370
Tekninen hallinto Tekninen johtaja Kinnunen Niina Kunnantalo 0447773380
Tekninen hallinto Rakennuttajainsinööri Laajoki Janne Kunnantalo 0447773200
Tekninen hallinto Toimistosihteeri Kela Mari Kunnantalo 0447773327
Tilapalvelut Työnjohtaja Matero Pekka Kunnantalo 0400216283
Tilapalvelut Kiinteistöpäällikkö Vesterlund Niko Kunnantalo 0447773373
Tilapalvelut, ympäristötekniikka Rakennusmestari Juntunen Teuvo Varikko 0440131655
Vesihuoltolaitos Vesilaitoksen hoitaja Holappa Pasi Kunnantalo 0445673438
Vesihuoltolaitos Jätevedenpuhdistamon hoitaja Juntunen Ilkka Puhdistamo 0440206508
Vesihuoltolaitos lvi-teknikko Moilanen Timo Kunnantalo 0445673458
Ympäristötekniikka Mittamies Huttu Hannu Kunnantalo 0445317064
Ympäristötekniikka Maanmittausinsinööri Juntunen Jarkko Kunnantalo 0445684335
Ympäristötekniikka Varastonhoitaja Juntunen Kari Varikko 0445250526
Ympäristötekniikka Maanrakennusmestari Moilanen Esa Varikko 0440252903
Ympäristötekniikka Liikuntapaikkojen hoitaja Parkkinen Vesa Pitämän varikko 0440242641
Päivystys tekniset Päivystys Tekniset palvelut 0440344305
Kainuun sosiaali- ja terveyden huollon  kuntayhtymä Kainuun Sote 0861561
Suomussalmi